Chirurgická šablóna – aby vám zubná protéza dokonale sadla

Chirurgická zubná šablóna je pomôcka, s ktorou sa v zubných ambulanciách môžete stretnúť čoraz častejšie. Vynachváliť si ju nevedia predovšetkým stomatológovia, pretože im výrazne uľahčuje prácu. Rýchlosť, presnosť, bezbolestné hojenie, či jej prispôsobenie sa každému chrupu, to všetko je len zlomok výhod v stomatologickej chirurgii.

Nenahraditeľný pomocník

Niet pochýb, že moderné technológie zlepšujú náš život vo viacerých oblastiach. Uľahčujú nám domáce práce, úlohy na pracovisku a v neposlednom rade skvalitňujú zdravotníctvo. Veď keby nebolo moderných technológií, nevznikla by ani chirurgická zubná šablóna – pomôcka používaná v implantológii. Šablóna má tvar špeciálneho strojčeka s otvormi pre implantáty, ktoré umožňuje s presnosťou umiestniť na požadované miesto pod potrebným uhlom a do zadanej hĺbky. Šablóna vždy pomáha chirurgom pri zložitých operáciách, vďaka čomu garantuje 100 % úspešnosť.

Chirurgická šablóna nepozná prekážky

Využitie chirurgickej zubnej šablóny je skutočne pestré. Častým prípadom, kedy si bez nej chirurgovia nevedia predstaviť operáciu, je umiestnenie viacerých implantátov naraz, alebo keď pacient nemá žiadne zuby. Neoceniteľná pomôcka implantológie dokáže tiež zaviesť implantáty na miesto aj vtedy, ak pacient trpí úbytkom kosti (atrofiou). Počas chirurgických zákrokov šablóna zaisťuje precíznosť a predvídateľnosť.

Výhody chirurgickej zubnej šablóny pre pacienta

Presnosť: Chirurgická zubná šablóna je vďaka precíznym technologickým postupom vyrobená tak, že počas chirurgického zákroku vylučuje akékoľvek odchýlky. Táto vlastnosť šablóny zaručuje, že operácia bude vykonaná bezchybne. Preto je strach z toho, že vám korunka alebo protéza po zákroku nesadne, neopodstatnený.

Rýchlosť: Čas každej operácie sa s použitím chirurgickej zubnej šablóny skráti, pretože chirurg nemusí vypočítavať parametre polohy.

Krátka doba hojenia: Dobrá správa pre pacientov – použitie chirurgickej šablóny minimalizuje komplikácie po zákroku. Vďaka tejto stomatologickej pomôcke je hojenie rán bezbolestné, rýchle, bez nepríjemných opuchov a zápalov.

Pacient vidí, ako operácia skončí: Ešte pred operáciou pacient vie, čo ho čaká, a aký bude výsledok. Mnoho pacientov práve táto fáza upokojí, pretože sa môžu oboznámiť s konečným výsledkom, ktorý je modelovaný počítačom.

Z ambulancie so zubami: Keďže dočasné korunky sa vyhotovia vopred podľa 3D modelu a hneď sa zavedú po implantácii, pacient po zákroku odíde domov ako s vlastnými zubami. Ani tento malý zázrak by bez šablóny nebol možný.

Zdieľať na:

Prijímame nových pacientov

Staňte sa naším pacientom a získajte kvalitné ošetrenie a množstvo ďalších výhod!

Konzultácia zdarma

Bezbolestné
zákroky

Záruka
6 rokov

Špičkové
technológie

Cenovo
dostupné